سروو موتور (Servo Motor) یک نوع موتور الکتریکی است که معمولاً در سیستم‌های کنترل حرکتی استفاده می‌شود. این موتورها دارای سیستم کنترل دقیقی هستند که به کمک آنها می‌توان اندازه و سرعت حرکت را به دقت بالا کنترل کرد. طبیعتا قیمت سروو موتور نیز یکی از موارد بسیار مهم درباره آن است که بررسی عوامل موثر روی آن می­پردازیم.

سروو موتورها معمولاً شامل یک موتور الکتریکی، یک دیسک دنده، یک سیستم کنترل الکترونیکی (PID)یک سیستم بازخورد هستند. سیستم بازخورد به کنترل کننده سیگنالی ارائه می‌دهد که مشخص می‌کند که موتور در حال حرکت به سمت مقصد است یا خیر. با استفاده از سیستم کنترل الکترونیکی، سرووموتورها می‌توانند برای تولید حرکت‌های دقیق، سریع و با کنترل بالا استفاده شوند.

سرووموتورها در بسیاری از صنایع، از جمله صنایع خودروسازی، صنایع هوا و فضا، صنایع الکترونیکی و رباتیک استفاده می‌شوند. سی­ان­سی کالا، یکی از معتبرترین برندها برای خرید سروو موتور بوده که شما می­توانید با مراجعه به سایت خریدتان را در کمترین زمان و با بهترین قیمت انجام دهید.

خرید سروو موتور و معرفی انواع آن

سروو موتورها بر اساس ولتاژ و جریان کاری، توان، سرعت و دقت حرکتی، مکانیزم داخلی و دیگر ویژگی ها دسته بندی می شوند. پس برای دریافت بهترین اطلاعات درباره سروو موتور سی ان سی، تا انتهای این قسمت با ما همراه باشید.

سروو موتورهای آنالوگ :(Analog Servo Motors) این نوع سروو موتورها از سیستم کنترل ولتاژ PWM برای کنترل سرعت و موقعیت استفاده می‌کنند. ورودی سیگنال PWM به محدوده ۰ تا ۱۰۰ درصد ولتاژ داده شده به موتور متناسب با نسبت دوره به دوره پالس تنظیم می‌شود. این سروو موتورها معمولاً برای کاربردهای ساده و عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرند، مانند رباتیک، ماشین‌کاری، ماشین‌آلات تجاری و صنعتی و…

سروو موتورهای دیجیتال :(Digital Servo Motors) در این نوع سروو موتورها، سیستم کنترل بیشتری به کار گرفته شده است. این سروو موتورها دارای سیستم کنترل پیشرفته‌ای هستند که برای دقت و استحکام بیشتر در کاربردهایی مانند رباتیک صنعتی، اتومبیل‌های خودران، هواپیما و پهپاد‌ها استفاده می‌شوند.

سروو موتورهای بلبرینگی :(Bearing Servo Motors) این نوع سروو موتورها دارای بلبرینگ هایی هستند که در بین صفحات محور قرار می‌گیرند تا در کاهش اصطکاک و افزایش دوام کار سروو موتورها کمک کنند. این سروو موتورها برای استفاده در کاربردهای با دقت بالا، سرعت بالا و عمر طولانی تر مورد استفاده قرار می‌گیرند، مانند CNC و رباتیک صنعتی.

سروو موتورهای لینیر (Linear Servo Motors): سروموتورهای لینیر (Linear Servo Motors) در واقع موتورهای الکتریکی هستند که برای انتقال حرکت خطی به کار می‌روند. در مقایسه با سروموتورهای دورانی که حرکت چرخشی دارند، سروموتورهای لینیر برای حرکت در خط مستقیم استفاده می‌شوند.

سروو موتورهای روتاری: سروموتورهای روتاری، نوعی سروموتور هستند که در آن قطعات مکانیکی سازنده آن به صورت یک موتور برقی پایه با قابلیت چرخش 360 درجه حول محور خود قرار دارند. برای کنترل حرکت این موتور، یک سیگنال کنترلی به عنوان سیگنال ورودی وارد می‌شود و موتور به شکل یک سنسور موقعیت به طور خودکار در محل صحیح قرار می‌گیرد.

سروو موتورهای هیبریدی: سروموتورهای هیبریدی، نوعی سروموتور هستند که از ترکیب دو نوع سروموتور، یعنی سروموتورهای DC و سروموتورهای AC استفاده می‌کنند. این نوع سروموتورها با داشتن ویژگی‌های هر دو نوع موتور، عملکرد بهتری را از خود نشان می‌دهند.

با سروو موتور ac بیشتر آشنا شوید

سروو موتورهای AC ، نوعی سروو موتور هستند که با استفاده از جریان برق AC (متناوب) کنترل می‌شوند. این نوع سروو موتورها، به دلیل ویژگی‌هایی مانند قدرت بالا، سرعت بالا و دقت بالا، در بسیاری از کاربردهای صنعتی و خانگی استفاده می‌شوند.

سروو موتورهای AC دارای قطب‌های مغناطیسی هستند که با توجه به تغییر جهت جریان برق، چرخش موتور را تحریک می‌کنند.

برای کنترل سرعت و جهت چرخش سروو موتور AC ، از تکنولوژی‌هایی مانند اینورترها و الکترونیک قدرت استفاده می‌شود. سروو موتورهای AC به دلیل دقت بالا و قدرت بالایی که دارند، در بسیاری از کاربردهای صنعتی مانند رباتیک، ماشین‌آلات CNC ، خطوط تولید و پمپ‌های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در مورد ویژگی­ها و مزایای سروو موتور ac چه می­دانید؟

به عنوان نوعی از سروو موتورها، ویژگی‌های خاص خود را دارند. برخی از ویژگی‌های سرووموتورهای AC عبارتند از:

دقت بالا: سروو موتورهای AC دارای دقت بالایی در کنترل حرکت هستند، که این امر به دلیل داشتن الکترونیک قدرت و کنترل دقیق آن‌ها امکان پذیر می‌شود.

کارایی بالا: سروو موتورهای AC به دلیل استفاده از جریان متناوب، به صرفه و کارایی بالایی در مصرف انرژی دارند.

قدرت بالا: سروو موتورهای AC دارای قدرت بالایی هستند که آن‌ها را برای کاربردهایی مانند پمپ‌ها، فن‌ها و تجهیزات سنگین صنعتی مناسب می‌سازد.

سرعت قابل تنظیم: سروو موتورهای AC می‌توانند با تغییر جریان و ولتاژ، سرعت حرکت را تنظیم کنند. همچنین با استفاده از تکنولوژی‌های مانند اینورتر، سرعت حرکت سروو موتور AC قابل تنظیم است.

قابلیت کنترل بالا: سروو موتورهای AC با استفاده از الکترونیک قدرت، دارای قابلیت کنترل بالایی برای سرعت، جهت و موقعیت هستند.

عمر طولانی: به دلیل اینکه سروو موتورهای AC بر اساس اصول الکتریکی عمل می‌کنند، عمر طولانی و بدون نیاز به تعمیرات بسیاری از مشکلات مربوط به سرووموتورهای دیگر را ندارند.

عملکرد قابل اطمینان: سروو موتورهای AC به دلیل داشتن ویژگی‌های بالا، عملکرد قابل اطمینانی دارند و در بسیاری از صنایع به عنوان گزینه مناسبی برای کاربردهای حساس و اندازه گیری دقیق مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ساختار ساده: سروو موتورهای AC دارای ساختار ساده‌ای هستند که نیاز به تعمیرات کمتر و کمترین تعداد قطعات ممکن را دارند.

سرعت پایین صفر: سروو موتورهای AC دارای سرعت پایین صفر هستند، به این معنی که می‌توانند از سرعت بالایی به صفر برسند و در همان موقعیت خود قفل شوند، بدون نیاز به استفاده از بریک و خطر کنترل حرکت را بیشتر می‌کنند.

برتری سروو موتور ac نسبت به سایر برندها

سروو موتور AC به دلایل زیادی از جمله بازدهی بالا، دقت بالا، پاسخگویی سریع، دوام بالا، ساختار ساده، کنترل و کاربری ساده، عملکرد پایدار، و کاربرد چندمنظوره، برتری نسبی را نسبت به سایر برندهای موتور الکتریکی دارد. همچنین سروموتورهای AC برای کاربردهایی که نیاز به حرکت دقیق، پایدار و سریع دارند، ایده آل هستند.

برای مثال در صنایع خودروسازی، رباتیک، ماشین‌آلات CNC و هوشمند، سیستم‌های انتقال و… استفاده می‌شوند. اگر شما نیز به دنبال یک سروو موتور باکیفیت هستید، سروو موتور سی ان سی می­تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *